Payitaht Abdülhamid 33. Bölüm Izle

'Payitaht Abdülhamid' forumunda Hünkar tarafından 19 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. Hünkar

  Hünkar El Muzaffer Daima
  El Muzaffer Daima

  Katılım:
  3 Ağustos 2017
  Mesaj:
  177
  Alınan Beğeniler:
  30
  Ödül Puanları:
  28
  Şehir:
  Payitaht
  Screenshot_8.png

  Bölüm Özeti

  Sultan Abdülhamid’in huzurunda suikasta uğrayan Wilhelm, son anda Murad tarafından kurtarılır. Parvus, bu kez hem Sultan Abdülhamid ve Wilhelm iş birliğini bitirecek, hem de Sultan Abdülhamid’i tüm dünyanın gözünde lekeleyecek korkunç bir plan yapar; bu planla Abdülhamid’in bir Rus zırhlısıyla Osmanlı’ya sığınmak üzere gelen Yahudileri katletmesini sağlayacaktır!

  Bidar Sultan, Abdülkadir’in Firuze ile evlilik kararını öğrenmiştir. Naime ile beraber Abdülkadir’i kararından döndürmeye çalışırlar. Dilşad, babası Selim Paşa vasıtasıyla Sarayda tercüme odasında çalışmaya başlar. Herzl ve Parvus için Dilşad’ın Sarayda çalışması diğer planlarını uygulamaları için iyi bir fırsattır. Kemalettin’in kendisine yüz çevirmesiyle kahrolan Hatice, Vasfi Efendi’yle birlikte Bidar Sultan’ın kendisine hazırlattığı köşke gidecek mi?

  Bidar Sultan’ın ricasıyla Abdülkadir’le konuşan Sultan Abdülhamid, oğlunun Firuze ile evliliğine müsaade edecek mi? Sultan Abdülhamid’in, Rus zırhlısındaki masum Yahudilerden bihaber, gemiyi bombalama emrini verdiğini duyan Parvus bu kez Sultan'a karşı zafer kazanabilecek mi?

  İçerik Hakkında

  1876 yılında, padişah olma ihtimali olmayan bir şehzadenin, talihin de yardımı ile saltanat yüzüğünü parmağına takması, Osmanlı İmparatorluğu için otuz üç yıllık bir süreci peşinden getirir. Tüm zorluklara göğüs gererek Ulu Hakan olarak anılmaya layık görülen Sultan Abdülhamid Han’ın tahttaki ilk yirmi senesi dolmuştur.

  Geçen yirmi senede pek çok başarıya imza atmış olan Sultan Abdülhamid Han’ın hayalinde Hicaz Demiryolları’nı kurarak aylar süren Hac yolculuğunu bir haftada tamamlamak vardır. Abdülhamid Han’a göre yapımı başlayan demiryolunu koruyacak olan şey İslam’ın hilali ve Türk’ün yıldızıdır.

  Ne yazık ki Hicaz Demiryolları yalnızca Sultan Abdülhamid Han’ın değil, düşman kuvvetlerin de en büyük hayalleri arasına girer. Theodor Herzl isimli gazeteci Kudüs’te İsrail Devleti vaadi ile gözü dönmüş bir Yahudi’dir.

  Daha sonradan Siyonizm’in kurucusu olarak tanınacak olan Herzl, Sultan Abdülhamid Han tarafından yaptırılacak tren yolu ile Yahudileri arzu ettiği bölgelere yerleştirebilmeyi umut etmektedir. Bu amaç doğrultusunda kendi ailesini bile hiçe sayan Herzl, kendine saray içinden hiç beklenmedik dostlar bulacaktır.